THE DEFINITIVE GUIDE TO ANTALYA YANAK ESTETIğI

The Definitive Guide to antalya yanak estetiği

The Definitive Guide to antalya yanak estetiği

Blog Article

Burun estetiğinde yaş sınırı: Büyüme ve gelişmenin tamamlandığı ortalama 16-18 yaş grubundan itibaren her yaşta burun estetiği ameliyatları yapılabilir.

Tamamlanan bir saç ekimi işlemi sonrasında, hastamızın deri yapısına göre ilk 24 saat sonrasında su teması mümkün olabilmektedir. Genellikle ilk yıkama, işlemin gerçekleştiği sağlık merkezinde uzmanlar eşliğinde yapılır. Yıkama sonrası havlu ile sert bir şekilde kurulama yapılmamalıdır.

Estetik burun ameliyatı burunda şekil bozukluğu olan ve şekil bozukluğuna bağlı nefes alma sıkıntısı olan kişilere yapılır. Burundaki her şekil bozukluğu nefes alma problemi ile beraber değildir. Ama büyük bir sıklıkla burun ucunun düşük olması nefes problemine neden olur ve hasta bundan haberdar değildir. Bu açıdan ameliyattan önce teferruatlı burun muayenesi gereklidir.

Bazı implantlar harekete geçtiklerinde deriyi veya ağız zarını aşındırabilirler. Daha sonrasında implant dışarı doğru çıkıntı yapabilir ve enfeksiyon riskini oldukça artırır. Tedavi genellikle implantın çıkarılmasıyla gerçekleşir.

İyi bir hekim burun estetiği ameliyatını gerçekleştirirken şişlik ve morlukların en aşağı seviyede tutulmasını sağlamalıdır. Estetik operasyon sırasında dokulara en az derecede zarar verici bir yaklaşım içerisinde bulunulmalıdır.

Son yıllarda burun estetiği tekniklerin gelişmiş olması nedeniyle, hem ameliyat sırasında hem de ameliyat sonrası dönemde de konfor sağlanabilmektedir. Ameliyat esnasında çok az kanama, sonrasında ise minimum seviyede kızarıklık ve şişlik olmaktadır.

Burunda şekil bozukluğu olan ve solunum problemleri yaşayan kişilere estetik burun ameliyatı yapılabilir. Bazı nefes alma sorunlarının kaynağı mevcut olan şekil bozukluklarıdır. Burun ucunun düşük olması, bunlardan biridir. Bu nedenle, ameliyat öncesinde ayrıntılı bir burun muayenesi ve endoskopik burun içi muayenesi de gerekir.

Yanak estetiği dünyaca ünlü oyuncular tarafından da sıklıkla yapılmaktadır. Bundan dolayı bu estetik operasyona Hollywood yanağı da denmektedir. Yanak estetiği sayesinde elmacık kemikleri daha belirginleştirilir ve yüz daha ince ve genç bir hal almaktadır.

Ameliyat açık rinoloplasti veya kapalı rinoplasti yöntemlerinden biriyle yapılabilir. Kapalı rinoplasti gerek dışarıdan görülebilecek dikiş izi bırakmaması ve gerekse daha kısa sürede iyileşmesi açısından mümkün olduğu takdirde daha fazla tercih edilen yöntemdir. Yine burun estetiği ameliyatı genel anestezi ile yapıldığı gibi sınırlı uyuşturma ile de yapılabilmektedir.

11 görüş „Uzun zamandır tadıpım bildiğim en tatlı en samimi iç10 birisi sihirli elleriyle ilk meme protezi ameliyatımı yaptı …two yıl geçsede hala inanılmaz ilk günkü gibi artık botox dolgu işlemlerimde sihirli ellerine emanet iykii varsınız çOkay teşekkür ediyorum.” Daha fazla

Saç ekimi işlemi genellikle lokal anestezi altında yapıldığından işlem süresi boyunca hastamız hiç ağrı ve acı hissetmemektedir.

Hijyenik olmayan ve uzman doktorlar tarafından yapılmayan saç ekiminin sonuçları hastalar içinside ağır olabilir. Ameliyathane ortamında yapılmayan işlemlerde en büyük possibility hastanın enfeksiyon kapma riskidir. Enfekte olan bölgede saç kökleri tutmaz ve kesinlikle işlem başarılı olamaz. Ameliyathane ortamında kullanılan bütün cihaz ve aletler her işlem sonrası sterilizasyon aşamasından geçmektedir dolayısıyla hastanın bulaşıcı hastalık kapma ve enfekte olma riski yoktur.

Bu operasyon kesinlikle hastane şartlarında ve ameliyat ortamından yapılmalıdır. Diğer ortamlarda yapılması vaat edildiği takdirde hayati tehlike arz ettiği bilinmelidir. Enfeksiyon kapıldığı anda sonucu belirsiz bir süreç hastayı bekler.

Yukarıda belirtilen sorunların bulunduğu hastalarda burun estetiğinin bir alt dalı olan burun ucu estetiği operasyonlarından yararlanılır. Bu operasyonlarda burnun kemik kısmına dokunulmaz, yalnızca antalya saç ekimi burun ucunda yer alan yumuşak doku ve kıkırdak kısımda işlem yapılır. Bu nedenle rinoplastiye göre daha kolay ameliyatlardır.

Report this page